رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:

اجرایی شدن بازرسی ایمنی گامی بلند در جهت ایجاد اشتغال جدید برای مهندسان است

سه شنبه 15 خرداد 1397 بازدید: 654 کد خبر: 12781 [نسخه چاپی]


 

به گزارش آفاق انلاین ٰرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اجرایی شدن طرح بکارگیری بازرس ایمنی در کارگاه های ساختمانی اظهار داشت:  اجرایی شدن بازرسی ایمنی گامی بلند در جهت ایجاد اشتغال جدید برای مهندسان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ، مهندس علی نیا در نشست مشترک اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه دبیرخانه دائمی HSE از سال 95 در استان مازندران مستقر می باشد ضرورت دارد در ادامه سلسه برنامه ها و اقدامات حوزه ایمنی و مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان،  در زمینه اجرایی کردن بازرسی ایمنی در کاررگاه های ساختمانی پیشرو باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران به مصوبه هیات مدیره در خصوص شرایط آموزش ویژه مهندسان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه در فاز اول پروژه های بالای 3000 متر و یا بالای 18 متر ارتفاع در دستور کار قرارداد و آمار این پروژه کمتر از 600 می باشد که براساس مصوبه هیات مدیره مقرر شد در این مرحله مهندسان پایه 1 و 2 آموزش های لازم را دریافت کنند.

مهندس علی نیا اظهار امیدواری کرد که در ادامه بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که همه ساختمانها دارای بازرس ایمنی باشند و از ظرفیت همه پایه ها در این حوزه استفاده شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران تصریح کرد: شاغلان در این بخش لزوماً باید از طرف کارفرما بیمه شوند لذا یک فرصت شغلی قابل توجهی برای مهندسان ایجاد خواهد شد.

در ادامه این جلسه مهندس غلامی نماینده اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اجرایی شدن بازرسی ایمنی تاکید کرد و آمادگی خود را برای آموزش و هرگونه همکاری اعلام نمود.