اراده پولادین امام خمینی(ره) ریشه در ایمان و اتکایش به حق تعالی داشت

دوشنبه 14 خرداد 1397 بازدید: 438 کد خبر: 12777 [نسخه چاپی]
به گزارش آفاق انلاین استان مازندران، خلیل صالحی دبیر این ستاد که در خصوص فرارسیدن 14 خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب سخن می گفت، با اشاره به مطلب فوق افزود: حضرت امام مصداق تام و تمام آیه شریفه «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود و اراده پولادین ایشان که ریشه در ایمان و اتکایشان به خداوند متعال داشت، اجازه نمی داد حتی سخت ترین حوادث نیز خللی در انگیزه و عزمشان در رسیدن به اهداف و آرمان هایش ایجاد نماید.
صالحی به خصوصیات و صفات بارز حضرت امام خمینی رحمه الله اشاره و عنوان داشت: امام خمینی(ره) از نظر علم و عمل، درک عمیق معرفتی و نیز تقوای علمی و عملی، از بزرگ ترین شخصیت های جهان اسلام بعد از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(علیهم السلام) به شمار می آید.
وی به خصوصیت جاذبه و دافعه معمار کبیر انقلاب اشاره و خاطرنشان ساخت: امام خمینی رحمه الله ضمن آنکه در مقابل افراد مستضعف و انسان های محروم، فروتن و خاکسار بودند، در برابر ستمگران و افراد خیانت کار، هیچ گونه تساهل و تسامحی نداشتند و همواره در قول و عمل معتقد به این کلام حضرت علی علیه السلام بودند که «دشمن ستم کار و یاور ستمدیده باشید».
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران گفت: حضرت امام خمینی (ره) در کِسوت عالمی مجاهد، به اسلام بعنوان مکتبی نجات بخش می نگریست و تردیدی در پیروزی انقلاب اسلامی نداشت.
وی با اشاره به عظمت و قداست انقلاب اسلامی، گفت: راه امام (ره) در مبارزه با طاغوت، برخاسته از متن آموزه های ائمه ی معصومین (ع) بود و تبعیت تام ایشان از عاشورای حسینی در رهبری انقلاب اسلامی، از ویژگی های شاخص این نهضت عاشورایی به شمار می رود.
صالحی با عنوان این مطلب که حضرت امام(ره) بر قلوب اغلب ایرانیان و حتی غیر ایرانیان نیز حکومت می کرد، افزود: بعنوان مثال مقام معظم رهبری امام خمینی را « دانشمندی پارسا و خردمند و حکیمی سیاست مدار و مؤمنی نواندیش و نام آور بزرگ دوران معاصر» معرفی می کند که سایر چهره های برجسته و رجال بزرگ یک قرن اخیر جهان در مقابل شخصیت و عظمت ایشان، تک بعدی و کم جاذبه به نظر می آیند.
وی با اشاره به 14خرداد سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، گفت: این واقعه جانکاه برای امت اسلام اگر چه جانگداز بود، لیکن ادامه رهبری انقلاب توسط خلف صالح و جانشین شایسته ی ایشان، دل های جمارانی را منور و به آینده متعالی انقلاب اسلامی امیدوار ساخت.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران افزود: حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) با بهره گیری از میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب و آموزه های اولیای الهی، انقلاب اسلامی را به بهترین نحو به سوی اهداف و آرمانهای متعالی آن هدایت می کند، به گونه ای که کلیه مستضعفین و پابرهنگان جهان، به مسیر روشن انقلاب اسلامی ایران دل بسته اند.