سرهنگ احمد ذلیکانی :

پذیرش 14 هزار و 829 نفر در اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک

دوشنبه 13 فروردين 1397 بازدید: 742 کد خبر: 12774 [نسخه چاپی]
سرهنگ احمد ذلیکانی، مسئول اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک در راهیان نورگفت: 14 هزار و 829 نفر اردوگاه شهید جعفر زاده اندیمشک پذیرش شدند که از این تعداد 6 هزار 534 نفر خواهر و 8 هزار 295 نفر برادر هستند.


به گزارش .سایت تحلیلی آفاق انلاین ، سرهنگ احمد ذلیکانی، مسئول اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک در راهیان نور با بیان اینکه امسال نخستین کاروان هایی که به عنوان زائر مناطق عملیاتی در اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک مستقر شدند، اظهارکرد: تمامی امکانات و تجهزات برای استقرار کاروان های راهیان نور فراهم شد که در تاریخ 17 اسفند ماه 96 کاروان راهیان نور غرب استان مازندران وارد اردوگاه شدند.
وی با بیان اینکه 14 هزار و 829 نفر در این اردوگاه مستقر شدند، گفت: از این تعداد 6 هزار 534 نفر خواهر و 8 هزار 295 نفر برادر بودند که توانستند از ظرفیت اسکان و فضای اردوگاه استفاده کنند.
سرهنگ ذلیکانی با بیان اینکه دو اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک و شهید باکری خرمشهر برای اسکان زائران راهیان نور در نظر گرفته شده است، افزود: بر اساس برنامه ریزی که از سوی ستاد راهیان نور استان مازندران صورت گرفت کاروان هایی که وارد استان خوزستان می شوند به عنوان پیشانی اسکان، یک شب را در این اردوگاه مستقرمی شوند.
مسئول اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک به تهیه و توزیع برشور های دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: این بروشورها با همکاری اداره کل حفظ و آثار تهیه شد و در همه کاروان های راهیان نور توزیع شده است.
وی به همکاری گروه های خادمین شهدا اشاره کرد و گفت: 150 خواهر و برادر در دو مرحله از 10 اسفند ماه 96، برای پذیرش زائرین و ارائه خدمات در حوزه های مختلف در اردوگاه شهید جعفرزاده مستقر بودند.
ذلیکانی به حضورگسترده جوانان و نوجوانان به عنوان خادم الشهداء اشاره کرد و افزود: در جمع خادمین نخبگان علمی نیز حضور دارند که سبب رضایتمندی زائرین شده است.
مسئول اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک بر بیان خاطرات جنگ در راهیان نور تاکید کرد و ادامه داد: در بحث راویان باید گفت که ما از همین جا از همه پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و فرماندهان دوران دفاع مقدس دعوت می کنیم که کار بسیار بزرگ روایت گری را که حضرت آقا فرمودند این جنگ یک گنج است آیا ما خواهیم توانست این گنج را استخراج کنیم؟
وی تاکید کرد: فرماندهان دفاع مقدس و پیشکسوت به همراه کاروان ها به عنوان راوی رویدادهای جنگ را برای نوجوانان و جوانان بیان کنند.
ذلیکانی حضور بار اولی ها را در اردوهای راهیان نور بسیار چمشگیر دانست و عنوان کرد: برنامه ریزی و هدف گذاری ما اعزام سال اولی ها را در اولویت قراردهیم که پس از بازدید مناطق جنگی، خود مبلغ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشند.
.