در نخستین روزهای سال ۹۷ در بندرامیرآباد رقم خورد:

انعقاد نخستین قرارداد بخش خصوصی سال ۹۷ در بندر امیر آباد

چهارشنبه 08 فروردين 1397 بازدید: 640 کد خبر: 12764 [نسخه چاپی]
احداث کارخانه تولید آرد ، بلغور و کنجاله ذرت باسرمایه گذاری حدود ۱۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ، به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش آفاق انلاین از بهشهر،مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در آیین امضای قرارداد احداث کارخانه تولید آرد ، بلغور و کنجاله ذرت  گفت این قرارداد پیرو امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری سال گذشته فیمابین بندرامیرآباد و شرکت آرین پروتئین سویا در روز ملی حمل و نقل  در راستای جذب سرمایه گذاری ، افزایش مشارکت بخش خصوصی و ایجاد اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد منعقد شد.

مهندس رضوانی با اشاره به اینکه قرارداد احداث کارخانه تولید آرد ، بلغور و کنجاله ذرت به عنوان  اولین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی  بنادرکشور در سال ۹۷ می باشد افزود این کارخانه با سرمایه گذاری تقریبی ۱۵۰ میلیارد ریال در ۱۵ هزار مترمربع و با اشتغالزایی بیش از ۴۰ نفر در اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد احداث می شود.

وی افزایش ترافیک دریایی و بالا رفتن حجم تخلیه و بارگیری را یکی از اهداف سرمایه گذاری در بندر امیرآباد دانست و اظهار داشت این قرارداد به صورت اجاره بلندمدت ۲۰ ساله می باشد که طی مدت  یک سال با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ هزار تن آرد ، بلغور و کنجاله ذرت به بهره برداری خواهد رسید.

مدیربندرامیرآباد در پایان  به شعار " حمایت از کالای ایرانی " که  مقام معظم رهبری در سال ۹۷ نامگذاری کردند  ، اشاره و بر تحقق این امر با تکیه بر اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی جهت جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی  و پویایی اقتصاد منطقه ، افزایش کیفیت محصولات توسط تولیدکنندگان و حمایت دست اندرکاران از تولیدکنندگان داخلی تأکید کرد.                    

گفتنی است مواد اولیه این  کارخانه از کشورهای حاشیه دریای خزر و از طریق حمل ونقل دریایی تأمین می گردد و بخشی از محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهای حوزه  CIS، عراق و افغانستان صادر خواهد شد.