سلیمی‌نمین در دانشگاه تربیت مدرس:

افشای اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی از سوی نظام، نشانگر عزم راسخ در مبارزه با آنهاست

جمعه 20 بهمن 1396 بازدید: 656 کد خبر: 12743 [نسخه چاپی]

خبرگزاری فارس: افشای اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی از سوی نظام، نشانگر عزم راسخ در مبارزه با آنهاست

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: افشا و انعکاس خبری اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی آن‌هم از سوی خود نظام، در یک نگاه عمیق‌تر نشانگر رشد و توسعه سیاسی، اقتدار نظام و همچنین عزم راسخ در مبارزه با انحرافات است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عباس سلیمی‌نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در ادامه ویژه‌برنامه‌های ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس در جمع دانشگاهیان، ضمن بیان این نکته که «مدتی است موضوع خلأ مشارکت مردم در حد فاصل دو انتخابات در فضای سیاسی ما مطرح می شود» افزود: ما می‌توانیم اظهار نظر و اراده مردم در جامعه را البته از راه‌های قانونی نیز داشته باشیم و این یک قدم اساسی در توسعه سیاسی کشور است؛ هرچند که ممکن است آفاتی نیز داشته باشد.

وی در توضیح اهمیت این موضوع و این که چرا مشارکت مردم گامی بلند در جهت توسعه سیاسی است، به انتظارات مردم پرداخته و گفت: بیان این مطالبات و جهت دهی درست به آنها می‌تواند موجبات رشد کشور را فراهم آورد.

 سلیمی‌نمین خاطر نشان کرد: در همین قضیه اغتشاشات اخیر ابتدا تظاهرات مال باختگان به صورت آرام و با هدایت پلیس اتفاق افتاد که منجر به تصمیمات نسبتا خوبی هم از سوی دولت شد. البته باید به آفات و آسیب‌ها هم توجه داشت؛ آفت اول اینکه اگر اصول در این حرکت پیشرونده رعایت نشود موجب عقبگرد و پسرفت می‌شود، مشابه آن چیزی که در مناظرات انتخاباتی سال 88 شاهد آن بودیم.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران امکان سوء استفاده دشمنان داخلی و خارجی از این حرکت و مشارکت در آن را آفت دوم دانست و به آماده نبودن برخی زیرساخت ها و امکانات مانند نیروهای کنترل کننده آموزش دیده به عنوان تسهیل کننده این سوء استفاده ها اشاره کرد.

سلیمی‌نمین ادامه داد: جریانات سیاسی نباید از این مشارکت بهره برداری سوء کنند بلکه می‌بایست مدتی پیگیری مطالبات خود را به عقب بیندازند تا جامعه به لحاظ سیاسی یک گام رشد کند تا حضور مردم به انحراف کشیده نشود.

به گزارش فارس، در پایان مراسم سخنرانی سلیمی‌نمین پاسخگوی سوالات متعدد حاضرین بود.

وی در پاسخ به سوألی در خصوص تعدد اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی، گفت: افشاء و انعکاس خبری این اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی آنهم از سوی خود نظام، در یک نگاه عمیق‌تر نشانگر رشد و توسعه سیاسی، اقتدار نظام و همچنین عزم راسخ در مبارزه با انحرافات است.

سلیمی نمین اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هرچه جلوتر آمده‌ایم، در زمینه افشاء و مبارزه با فساد رشد خوبی داشته‌ و محاکمه و مبارزه با اینگونه انحرافات در نظام بیشتر شده و ظرفیت لازم در جامعه نیز ایجاد شده است.