نیازآذری:

تعامل دولت و بخش‌خصوصی کلید بهبود شاخص‌های اقتصادی کشور / دولت با تقویت رایزنی‌های بین‌المللی سهم منطقه‌ای ایران را افزایش دهد

جمعه 20 بهمن 1396 بازدید: 675 کد خبر: 12740 [نسخه چاپی]
سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، جذب بازارهای منطقه را بهترین اقدام برای صادرات تولیدات مازاد نیاز کشور و ارزآوری از این منظر خواند.
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

حسین نیازآذری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توسعه صادرات در کشور با هدف بهبود وضعیت اقتصادی، گفت: جذب بازارهای منطقه بهترین اقدام برای صادرات تولیدات مازاد نیاز کشور و ارزآوری از این منظر است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تولید بسیاری از فراورده های ساختمانی در کشور بیش از نیاز داخل بوده و به علت اشباع بودن بازار این صنایع راکد شده اند، افزود: حمایت از صادرات این تولیدات می تواند علاوه بر بهبود محیط کسب و کار و رونق اشتغال وضعیت اقتصادی کشور را نیز بهبود ببخشد.

توسعه اقتصادی در سایه صادرات میسر می شود

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت کشورهای در حال توسعه همانند عراق و افغانستان، تصریح کرد: صادرات مصالح ساختمانی و هر تولید دیگری به کشورهای دوست و همسایه می تواند اقتصاد ما را با  رونقی وصف نشدنی همراه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه حمایت از صادرات لازمه ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان است، گفت: تولید در کشور باید با هدف صادرات انجام شود تا از بهترین کیفیت برخوردار باشد.

تقویت رایزنی ها به توسعه صادرات منجر می شود

نیازآذری با بیان اینکه تقویت روابط میان ایران و کشورهای همسایه سهم ما را از بازارهای منطقه افزایش می دهد، افزود: دولت باید با تقویت رایزنی های خود با کشورهای دیگر بتواند سهم ایران را از بازارهای منطقه و در نهایت بازارهای بین المللی افزایش دهد.

وی با تاکید بر اینکه تعلل در جذب بازارهای منطقه پای کشورهای دیگر را در آن ها باز می کند، گفت: با توجه به نزدیکی به کشور عراق و افغانستان لازم است به جذب بازارهای آن ها در همه حوزه ها اقدام کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: تقویت ارتباط عراق با ایران برای تهیه مایحتاج خود نیز برای آن ها به صرفه تر است زیرا به علت نزدیکی با ایران بار مالی کمتری نیز بر آن ها تحمیل می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هماهنگی و تعامل بیشتر دولت با بخش خصوصی می تواند سهم ایران را در بازارهای منطقه افزایش داده و بهبود شاخص های اقتصادی را رقم بزند./