سیاسی

چرا ارتش شاه، در سرکوب انقلاب ناکام ماند؟

قره‌باغی در خاطرات خود اعلام بی‌طرفی ارتش را یک نتیجه‌گیری منطقی و مناسب‌ترین راه‌حل برای اجرای دستورات شاه و حفظ تمامیت وحدت ارتش و جلوگیری می‌دانست.

وزیر کار برکنار شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعد ازظهر امروز(یک شنبه) با 192 رای موافق، 56 رای مخالف و 24 رای ممتنع از مجموع 272 رای با استیضاح وزیر تعاون و کارو رفاه اجتماعی موافقت کردند.

هنرمندان در حقیقت زندگی‌آفرین هستند

رییس‌جمهور گفت: از همکاران خود در وزارت ارشاد متواضعانه خواهش می‌کنم که به جامعه هنری بخصوص جامعه تئاتری کشور اعتماد کنند و بدانند که در پس این اعتماد هیچ مشکلی پیدا نمی‌شود.

جزئیات دستگیری تعدادی از فعالان رسانه‌ای جریان فتنه و ضدانقلاب

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، عصر یکشنبه تعدادی از فعالان رسانه ای نزدیک به جریان فتنه و ضد انقلاب با حکم قضایی بازداشت شدند.

خبرگزاری فارس: جزئیات دستگیری تعدادی از فعالان رسانه‌ای جریان فتنه و ضدانقلاب

هاشمی «انتخابات آزاد» را در قالب «انتخابات در سطح استانداردهای مدرن» بازتولید کرده است

خبرگزاری فارس: یک تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه انتخابات در سطح استانداردهای مدرن یعنی همان انتخابات آزاد، گفت: هاشمی که به دنبال اعتراف‌ گرفتن از دشمنان درباره شکوه انتخابات است فراموش کرده دشمن سال 88 به شکوه 40 میلیونی اعتراف نکرد

نگرانی مشاور اوباما از انقلاب در عربستان

به گزارش  آفاق انلاین به نقل از خبرگزاری فارس: مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و یکی از مشاوران رئیس‌جمهور این کشور از احتمال بسیار زیاد انقلاب در عربستان و به خطر افتادن منافع آمریکا در منطقه ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری فارس: نگرانی مشاور اوباما از انقلاب در عربستان

ایران در راه ارسال انسان به فضا است/موجود زنده سالم به زمین برگشت

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ارسال کاوشگر «پیشگام» و بازیابی آن، گام نخست برای ارسال انسان به فضا در مراحل بعدی است.
خبرگزاری فارس: ایران در راه ارسال انسان به فضا است/موجود زنده سالم به زمین برگشت

امیدوارم هفته جاری جلسات مجلس و دولت به جمع‌بندی نهایی برسد

رییس دفتر رییس‌جمهور با تاکید بر ادامه نشست مشترک دولت و مجلس تا حصول توافق بر روی مسایل مطرح شده اظهار امیدواری کرد؛ این جلسات در هفته جاری به جمع بندی نهایی برسد.

با موافقت شورای نگهبان،انتخابات رایانه‌ای برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور اظهار کرد: در صورت موافقت و تائید شورای نگهبان، انتخابات سال آینده بصورت رایانه‌ای برگزار می‌شود.

اگر قرار بود امام تسلیم افراطیون شود هنوز هم ما با عراق در جنگ بودیم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: اگر قرار بود حضرت امام تسلیم افراطیون و متعصبان شوند، هنوز هم ما با عراق در جنگ بودیم اما عقلانیت و تدبیر ایشان ایجاب کرد ادامه پیروزی‌ها در صلح و پذیرش قطعنامه دنبال شود.

استیضاح وزیر کار تا چهارشنبه به تعویق افتاد

شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ای که با امضا کنندگان طرح استیضاحش برگزار شد، بر اجرای احکام قانونی ابلاغی درباره سعید مرتضوی تاکید کرد و طراحان استیضاح هم برای تاخیر در اعلام وصول این طرح تا صبح چهارشنبه موافقت کردند.

26 نماینده‌ی مجلس از عملکرد وزیر راه انتقاد کردند

26 نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نسبت به عملکرد وزیر راه در حوزه‌ی مسکن مهر اعلام انتقاد کردند و خواستار تهیه‌ی گزارشی از سوی مجلس در این رابطه شدند.