سیاسی

اعضای شورای نگهبان نظر مجلس را قبول دارند/ کاندیدای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال داشته باشد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس تا کنون سه مصوبه در خصوص اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری نباید بیشتر از 75 سال سن داشته باشند تصویب کرده اما شورای نگهبان آن را رد کرده است گفت: در مذاکره ای که با برخی اعضای شورای نگهبان داشتم دریافتم که شورا این نظر مجلس را قبول دارد و میخواهد این نظر را ازطریق آیین نامه شورای نگهبان اعمال کند.

در پیامی رهبر معظم انقلاب درگذشت شاعر بزرگ خراسان را تسلیت گفتند

 

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب درگذشت شاعر بزرگ خراسان را تسلیت گفتندحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی درگذشت آقای محمد قهرمان شاعر بزرگ خراسان و از چهره‌های ماندگار و برجسته‌ شعر و ادب فارسی را تسلیت گفتند.

کدخدایی:شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها ممکن است شرایط جسمی نامزدها را مورد توجه قرار دهد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: اگر فردی که قصد به دست گرفتن یک پست کلان اداری و اجرایی را دارد، فقط قادر به انجام چند ساعت کار در روز باشد، طبیعی است نمی‌تواند تایید شود. شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ممکن است شرایط جسمی نامزدهای ریاست جمهوری را مورد توجه قرار دهد.

خبرگزاری فارس: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها ممکن است شرایط جسمی نامزدها را مورد توجه قرار دهد

به گزارش خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی

از تریبون مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛ اعلام انصراف ابوترابی از کاندیداتوری در انتخابات

 
forootan-6-100.jpg

محمد حسن ابوترابی‌فرد که پیش از این برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری کاندیدا شده بود، از تریبون مجلس شورای اسلامی از ادامه حضور در این رقابت‌ها انصراف داد.

واکنش کدخدایی به توصیه نمایندگان برای رد صلاحیت هاشمی و مشایی

 
MONA HOOBEHFEKR_-4.jpg

سخنگوی شورای نگهبان گفت: هنوز هیچ اسمی به وزارت کشور اعلام نشده است.

بازخوانی توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به کاندیداها، مجریان و ناظران انتخابات عبور نامزدها از صافی قانون در دموکراسی‌های دنیا وجود دارد/ مسئولان نظارتی و اجرایی امانت‌دار انتخابات هستند

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمودند: اینکه برخی تلاش دارند بررسی صلاحیت‌ها در انتخابات را به عنوان یک اشکال نظام اسلامی مطرح کنند، سخن غیرفنی و ناشیانه‌ای است زیرا بررسی صلاحیت کاندیداها و عبور آنها از صافی‌های قانونی، در دموکراسی‌های دنیا وجود دارد.

خبرگزاری فارس: عبور نامزدها از صافی قانون در دموکراسی‌های دنیا وجود دارد/ مسئولان نظارتی و اجرایی امانت‌دار انتخابات هستند

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای:آمریکا وارد کاهش فاز تحریم‌ها شد/ ایران باید مقاوم بماند

يک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان گفت: آمریکا برای اولین بار وارد کاهش فاز تحریم شد و نکته این است که اگر ایران بخواهد تغییر رویکرد بدهد این تحریم‌ها در ایران باقی می‌ماند، لذا ایران باید مقاوم بماند.

آرامي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:کانديداهاي شوراها چهار روز فرصت دارند اعتراض خود را به هيئت اجرايي اعلام کنند

عضو هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراها گفت: کانديداهاي انتخابات شهر و روستا بعد از اعلام نتايج تاييد صلاحيت‌ها چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هيئت اجرايي نظارت بر انتخابات شوراها در شهر يا روستاي مورد نظر اعلام کنند و هيئت نظارت نيز نهايتا تا 10 روز فرصت دارد اعتراضات را بررسي و نتيجه نهايي را اعلام کند.

سفير ايران در روسيه؛ :ايران به طور مشروط اجازه بازديد بازرسان آژانس از "سايت پارچين" را خواهد داد

محمدرضا سجادي سفير ايران در روسيه از بازديد مشروط بازرسان آژانس بين المللي انرژي اتمي از سايت پارچين خبر داد.

رهبر معظم انقلاب: فتنه ۸۸ بخاطر تخلف از قانون بود / همه تابع قانون باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامي در فاصله سی روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، برای سومین‌بار از ابتدای سال ۹۲، خسارات فتنه ۸۸ را ناشی از "بی‌توجهی به قانون" اعلام كردند.

سخنگوی شورای نگهبان: 31 اردیبهشت نتایج بررسی صلاحیت‌ها را اعلام می‌کنیم

Multimedia_pics_1390_4_Legal_34.jpg

سخنگو ی شورای نگهبان گفت: برای استفاده از فرصت پنج روز دیگر طبق قانون مراتب به وزارت کشور اعلام شد و ما نتایج بررسی صلاحیت‌ها را 31 اردیبهشت ماه به وزارت کشور اعلام می‌کنیم.

رییس جمهور : همه امکانات مادی و معنوی برای ساختن کشور فراهم است

122717.jpg

رییس جمهور با بیان این‌که برای پیشرفت و آبادانی کشور همه گونه منابع و امکانات وجود دارد، اظهارکرد: کلید پیشرفت و اعتلای کشور، وجود همت ملی و حضور مردم در صحنه و هم افزایی توان ملت در تمامی عرصه است.