یادداشت

۱۰ کتاب علمی عمومی که دنیا را تغییر داد!

نیوساینتیست در یک نظرسنجی با معرفی 25 کتاب علمی تاثیرگذار که دانشمندان برای مخاطب عام نوشته بودند و توانستند دنیا را تغییر دهند، از مخاطبان خود خواست برترین این کتاب ها را انتخاب کنند.

توحیدی: دولت استقرار پیدا کند،فراخوان می‌دهیم

فرهنگ > سینما - ایسنا نوشت:

رئیس هیات مدیره‌ی خانه‌ سینما درباره‌ی حضورشان در مراسم افتتاحیه‌ی سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس گفت: «این جلسه صرفا یک جلسه‌ی عمومی و برای افتتاح سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس بود.»

کامل/رییس‌جمهور در نشست خبری:/فضای دانشگاه باید بازترباشد/به آینده مذاکرات بدبین نیستم/برای حل مساله هسته‌یی اراده داریم

رییس‌جمهور اظهار کرد: دولت یازدهم بعد از امید به حق هیچ سرمایه‌ای بالاتر از مردم ندارد و امید این دولت به حمایت از مردم و همکاری مستمر مردم بزرگوار و فهیم ایران است

نظر آیت الله جنتی درباره وزیر شدن پسرش

آیت الله جنتی در گفتگویی با فرزند خود درباره وزیر ارشاد شدن وی با اشاره به اینکه وزارت ارشاد مشکلات فراوانی دارد گفته است اگر وی به وزارتخانه دیگری می‌رفت، بهتر بود.

محمود استادمحمد، شهر قصه، آسید کاظم و ... در گفت و گو با محمدعلی سپانلو / نقدی که باعث رفاقت شد

فرهنگ > تئاتر - محمدعلی سپانلو می‌گوید محمود استادمحمد به همراه منصور خلج، جزو شاخص‌ترین چهره‌های نسل دوم تئاتر ملی و نوین ایران بودند.

احمدرضا احمدی در سی سی یو

احمدرضا احمدی در بخش سی سی یو (CCU) بستری شد.

کیارستمی در جشن تولد کیمیایی

فیلمبرداری فیلم سینمایی «متروپل» جدیدترین ساخته بلند سینمایی مسعود کیمیایی در لاله‌زار همچنان ادامه دارد. اکثر صحنه‌های فیلم در سینما که توسط کیوان مقدم طراحی و آماده شده است جلوی دوربین می‌رود. گروه نزدیک به یک هفته است که در لاله‌زار مستقر شدند.