یادداشت

کدام جانوران تا چند سال دیگر از روی زمین ناپدید می‏شوند؟

هر تغییری برندگانی دارد و بازندگانی. تغییرات آب‌و‌هوایی هم از این قاعده مستثنی نیستند. با شاخص‏ترین برندگان و بازندگان گرمایش جهانی و تغییرات آب‌وهوایی زمین آشنا شوید

اولین سمینار اپتومتری بیمارستان فارابی برگزار شد

روابط عمومی بیمارستان فارابی:به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بینائی، اولین سمینار گروه اپتومتری بیمارستان فارابی با موضوع آستیگماتیسم روز جمعه 19/7/1392 در سالن آمفی تئاتر پروفسور شمس این بیمارستان برگزار شد.

چه کسانی کارگردان «ناخدا خورشید» را خانه‌نشین کردند؟

واقعیت آن است در سینمایی که کارگردانی با سابقه فعالیت در پروژه‌های سینمایی غیراخلاقی آنچنانی از خارج از کشور دعوت به کار می‌شود و در ‌‌نهایت بودجه‌های چند میلیاردی برای فیلمش دریافت می‌کند و این موضوع نیز با مخالف عملی همراه نمی‌شود، نمی‌توان اجازه داد که کارگردان برجسته‌ای همچون تقوایی ‌سیزده سال مداوم فیلمی بر پرده سینما‌ها نداشته باشد.

عيادت وزير بهداشت از چهره ماندگار جراح قلب كشور

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي به مناسبت عيد قربان ،با حضور در منزل دكتر عباسقلي دانشور، چهره ماندگار جراح قلب و عروق از وي عيادت كرد.

چوگان هم آذری شد

تالباس‌ها کمی تغییرمی‌کندورنگ ولعابشان عوض می‌شود،هرکس ازنگاهی به نقدآن می‌پردازد؛یکی پای تهاجم فرهنگی رابه میان می‌کشد،دیگری ازنابود شدن سنت‌هامی‌گوید، بعدی نوآوری به خرج داده ولغتی چون تبرج ‌می‌‌افریند، نه تنها لباس‌ که دیگرتغییرات هم رصد می شود

نامه سرگشاده «خانه سینما» به رییس‌ کمیسیون فرهنگی مجلس

هیات مدیره و مدیر عامل خانه سینما با انتشار نامه‌ای سرگشاده به رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای حضور در این کیمسیون و گفت‌وگو و ارائه اسناد لازم برای رفع نگرانی نمایندگان مجلس اعلام کردند.

در این نامه که اختصاصا در اختیار خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) قرار گرفته، آمده است:

گفت‌وگوی ایسنا با خواننده‌ «یار دبستانی من» درباره‌ی موسیقی در صداوسیما

خواننده‌ «یار دبستانی من» که این روزها تهیه‌کنندگی و اجرای برنامه‌ی رادیویی «آوای نیمه شب» را در رادیو تهران بر عهده‌ دارد، معتقد است: در حوزه‌ موسیقی، برنامه‌هایی در تلویزیون و رادیو موفق‌تر هستند که حتما توضیحاتی درباره‌ی موسیقی و قطعه‌هایی که پخش می‌شود ارائه می‌کنند و صرفا هدفشان پخش موسیقی نیست.

یادداشتی از پوراحمد برای بازگشایی خانه سینما

«چه دل‌خوشی دارند این دوستان خبرنگار واقعا! تلفن زده‌اند که «بالاخره خانه سینما باز شد، نظرت چیست؟» مرد حسابی! خانم محترم! من از همون روزی که آقای مشایی رد صلاحیت شد حالم بده. دچار «دیپرشن سیون» (یعنی خیلی خیلی دپرس) شده‌ام. اگر آقای مشایی ردصلاحیت نمی‌شد، رییس‌جمهورمی شد بعدش هم حتما آقای احمدی‌نژاد یه پست اساسی می‌گرفت و همیشه کنارش می‌ماند و ما توی روزنامه‌ها و تلویزیون و اینا دائم تصویر دلپذیرشان را می‌دیدیم و دچار «دیپرشن سیون» عمیق نمی‌شدیم و این بازی مثل«پوتین» و«اون آقاهه» رفیقش در روسیه هی ادامه پیدا می‌کرد و ما تا قیام قیامت احمدی‌نژاد و مشایی داشتیم و زندگی‌مان معنی پیدا می‌کرد.»

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون در پردیس ارس دانشگاه تهران

پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران برای دوره‌ کارشناسی ارشد، از طریق بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.