علم ،فرهنگ ،تاریخ

توضیحات وزیر ارشاد درباره توقیف هفته‌نامه «نهم دی

علی جنتی گفت: تلاش‌مان این است که حتی‌الامکان نشریه‌ای متوقف نشود.

اکران فیلم «نوح» در خاورمیانه ممنوع شد/ آنچه باید از این اثر جنجالی بدانیم

فرهنگ و هنر > سینمای جهان

 
نمایش فیلم «نوح» جدیدترین فیلم با بازی راسل کرو که حاشیه‌های زیادی به دنبال داشته است، در برخی از کشورهای عربی ممنوع شد.

 

سينا (نقي) جهانديده خواسته يك شبه راه دكتر تسليمي را طي كند

مطلب نوشته شده  صرفا دیدگاه نویسنده بوده ومنعکس کننده  دیدگاه آفاق نمی باشد.

واکنش کارگردان «سرزمین کهن»به عزل یکی از مدیران شبکه «سه»/این برکناری غیرمنصفانه است

 
شبکه ایران/اگر دلیل آن اعتراضات به «سرزمین کهن» بوده، باید بگویم این کار ناجوانمردانه و غیرمنصفانه است؛ چون مسوولیتی متوجه ایشان نیست. درحالی که افراد دیگری که در این مورد ارتباط مستقیم داشتند، سرکارشان هستند.

فوزیه شیردل؛ قهرمان ۱۶ ساله پاوه

در اتاقش عکسی از حضرت امام خمینی(ره) را به دیوار آویزان کرده بود، خیلی‌ها به او می‌گفتند اگر رئیس بیمارستان عکس را ببیند، برخورد بدی خواهد کرد، اما او عکس را پایین نیاورده بود.

سلحشور: سینمای ایران یک «فاضلاب» است!

«سریال یوسف 6 سال است که پربیننده‌ترین اثر روی زمین است. چهار میلیارد انسان، «یوسف» را دیده‌اند و چند برابر هزینه تولیدش را فقط برای پخش اول درآورده است. اینها تعبیرات فرج‌الله سلحشور از آخرین تولیدش است که در واقع او را معروف‌ترین و مطرح ترین کارگردان ایرانی می کند؛ جایگاهی بالاتر از اصغر فرهادی و عباس کیارستمی. همین کافی بود تا با چهره ای از تبار یوم‌الله 9 دی به گفتگو بنشینیم.»

فیلم: اجراهای دیدنی مرد آندلسی را تماشا کنید

«پاکو د لوسیا» در ‌چندین دهه فعالیت هنری‌اش، موفق شد، موسیقى فلامنکو و نواى گیتار فلامنکو را در سراسر دنیا به شهرت برساند و همچنین الهام‌بخش و تأثیرگذار چندین نسل از نوازندگان جوان گیتار فلامنکو باشد. او از سال ۱۹۶۵ که نخستین آلبومش را منتشر ساخت تا سال ۲۰۱۲ بیش از سی آلبوم به انتشار رساند.

صدامخملی موسیقی ایران چه روزگاری را گذراند؟ + فیلم و صوت

بنان در خواندن آواز استعداد‌ بی‌نظیری داشت. گوش او بسیار حساس بود و هیچ ‌گاه خارج نمی‌خواند. ذوق سلیم او در انتخاب غزل و تحریرهای بجا، از او خواننده‌ای متمایز ساخت. هنر واقعی، آگاهی‌های عمیق، شوق و شور و عشق که لازمه زندگی هر هنرمند است، همه را با هم داشت؛ او با هنر خود بازاری نکرد و قدر شناخت.

آزمون دکتری 93 در آیینه آمار

آزمون دکتری سال 93 دانشگاه‌ها جمعه 16 اسفند در سراسر کشور برگزار و کارت داوطلبان نیز از روز سه‌شنبه هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش توزیع می شود.

پسر رسول خادم همه را متحیر کرد

 
من از پوریا خادم در برخی از اجراهای ارکستر فیلارمونیک آذربایجان استفاده می‌کنم.