علم ،فرهنگ ،تاریخ

شهاب حسینی «خورشید نیمه شب» را می سازد

فیلمبرداری، فیلم سینمایی «خورشید نیمه شب» به تهیه کنندگی و بازیگردانی شهاب حسینی و با موضوع ۹ روز متفاوت از زندگی یک خواننده جوان آغاز شد.

جزییات مراسم تشییع پیکر عبدالرحیم جعفری

مراسم تشییع پیکر عبدالرحیم جعفری دوشنبه 13 مهرماه ساعت 9 صبح از ابتدای خیابان فخررازی واقع در خیابان انقلاب و روبه‌روی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

هما روستا به وطن بازگشت

پیکر زنده‌یاد هما روستا از آمریکا به تهران منتقل شد.

با کمپانی مترو گلدوین مایر بیشتر آشنا شوید

شاید هیچ لوگویی در دنیای سرگرمی به اندازه «لئو» - شیر غران کمپانی مترو گلدوین مایر - شناخته شده نباشد. کمپانی بزرگی که یاد آور دوران طلایی سینمای آمریکا و فیلم های کلاسیک خاطره انگیز آن دوران است.

خمسه به منتقدانِ خر در «خندوانه» پاسخ داد

پس از انتقاداتی که درباره‌ی آوردن خر به برنامه‌ی «خندوانه» در کمدی استندآپ علیرضا خمسه مطرح شد، این بازیگر توضیح داد: اتفاقی که در برنامه «خندوانه» افتاد، فقط گوشه چشمی به ادبیات عامیانه کشورمان داشت، نه توهین به ملت؛ چراکه مسلما کسی که 40 سال است در حوزه‌ی هنر کار می‌کند به مخاطبانش بی‌احترامی نمی‌کند.

"برسد به دست آهو" فیلم جدید اصغر فرهادى

در حالی که حدود 40 روز دیگر اصغر فرهادی فیلم تازه اش با نام "برسد به دست آهو" را کلید می زند گمانه زنی ها درباره ترکیب بازیگران این فیلم همچنان ادامه دارد.

«تنها در خانه» در تولد ۲۵ سالگیش مجددا اکران میشود

یکی از نوستالوژیک ترین فیلم های کریسمسی تاریخ سینما امسال ۲۵ ساله می شود و به همین مناسبت قرار است دوباره روی پرده برود.

حضور فیلم ناهید در جشنواره فیلم هامبورگ

فیلم سینمایی "ناهید" به کارگردانی آیدا پناهنده و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم هامبورگ حضور دارد.

۴۴ کشوردر رقابت اسکار 2016شرکت می کنند

در فاصله کمتر از ۲ هفته تا پایان مهلت معرفی فیلم‌های خارجی‌زبان به آکادمی اسکار و درحالی‌که بیش از ۴۰ کشور وارد این رقابت سینمایی شده‌اند، مدیران سینمای فرانسه یک فهرست شامل ۵فیلم برگزیده اعلام کردند و «۶۰۰ مایل» به نمایندگی از مکزیک به اسکار ۲۰۱۶ می‌رود.

خلاصه ای از زندگی جلال آل احمد

همه این عوامل دست به دست هم داد تا جوانکی با انگشتری عقیق با دست و سر تراشیده، تبدیل شد به جوانی مرتب و منظم با یک کراوات و یکدست لباس نیمدار آمریکایی شود.

اشتباه‌های نگارشی زبان فارسی را جدی بگیریم

میرجلال‌الدین کزاری درباره اشتباه‌های زبانی هشدار داد و گفت: لغزش و بی‌راهگی می‌تواند زبان پارسی را از شکوه و سنجیدگی و زیبایی شگرف آن بی‌بهره بدارد.

اصفهان و تبریز ثبت جهانی شدند

اصفهان و تبریز به عنوان شهرهای جهانی صنایع دستی و فرش ثبت جهانی شدند.