اخبار کار و تامین اجتماعی

مقالات جدید دریافتی خبرنامه بانک فعالان تامین اجتماعی

تامین پرس در راستای انجام یکی از ماموریت ها و اهداف خویش که همانا بسط و توسعه امر تحقیق و پژوهش در حوزه رفاه و تامین اجتماعی می باشد، آخرین مقالات ارسالی فعالان تامین اجتماعی را جهت استفاده عموم و بویژه محققین و پژوهشگران این حوزه منتشر و تقدیم می نماید. فلذا ضمن قدردانی و سپاس از همکار گرامی زیر به معرفی چند تحقیق ارزشمند در حوزه رفاه و تامین اجتماعی خواهیم پرداخت.

دانشگاه تهران میزبان همایش «تأمین اجتماعی، گذشته، حال و آینده»

«تأمین اجتماعی، گذشته، حال و آینده» عنوان همایشی است که در تاریخ30 تیرماه 92 به میزبانی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

نحوه تداوم پرداخت مستمری ازکارافتادگی جزئی، مشخص شد

معاونت فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی به منظور تبیین و یکسان‌سازی امور در واحدهای اجرائی و نیز جلوگیری از تضییع حقوق آن دسته از دریافت‌کنندگان مستمری ازکارافتادگی جزئی ناشی از کار که به هر نحو از شمول مقررات قانون تأمین‌اجتماعی خارج و مشمول مقررات سایر صندوق‌های بیمه و بازنشستگی می‌شوند؛ دستور اداری نحوه تداوم پرداخت مستمری ازکارافتادگی جزئی را صادر کرد.

دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال 1392 مبلغ 162،375 ریال تعیین شد

حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق بیمه بیمه شدگان مشمول قانون تأمین اجتماعی ( به استثناء رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری و فعالیت های دارای دستمزد مقطوع ) در سال 1392 مبلغ 162،375 ریال و حداکثر دستمزد روزانه مشمول کسر حق بیمه در سال جاری 7 برابر حداقل دستمزد روزانه معادل 1،136،600 ریال تعیین گردید.

آغاز پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آغاز پرداخت معوقات افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان خبر داد و گفت: حداقل حقوق پرداختی بازنشستگان با 30 سال سابقه بیمه 700 هزار تومان است.آغاز پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی

20 راهکار برای احیای سازمان تامین اجتماعی/ منافع حزبی و مقاصد باندی ملاک عمل 8 سال اخیر

یک کارشناسان تامین اجتماعی معتقد است دولت جدید باید با اصلاح اساسنامه، تولید سرمایه اجتماعی، تجدید ساختار، مشکلات مدیریت، ترمیم چهره سازمانی ،سیاست زدایی ، تعامل با شرکای اجتماعی و ... سازمان تامین اجتماعی را اصلاح و احیا کند.

کارشناس تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با فارس:اساسنامه سازمان تأمین اجتماعی نیازمند اصلاح است/ تأمین اجتماعی از هرگونه بهره‌برداری حزبی مصون بماند

 

کارشناس سازمان تأمین اجتماعی گفت: اصلاح اساسنامه تأمین اجتماعی که طی سال‌های گذشته براساس منازعات سیاسی و شخصی چندین بار دچار تغییرات نامساعد شده است، باید از مهم‌ترین اولویت‌های دولت جدید در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی محسوب شود.

افزایش حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به 700 هزار تومان تصویب شد

پس از مشروط کردن افزایش 25 درصدی حقوق مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی به تصویب افزایش حداقل حقوق بازنشستگان، دبیر هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از تصویب حداقل حقوق بازنشستگان به 700 هزار تومان در جلسه شب گذشته هیات امنای این سازمان خبر داد.