دیدگاه

زیبا کلام: «فریاد وا اسلاما» از تاکتیک هایی جناح راست علیه مطبوعات دولت خاتمی بود

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه قانون یادداشتی از صادق زیبا کلام منتشر کرد که بدین شرح است:

نگاه کالائی یاما موریتی به درمان

دولت تدبیر و امید به گونه ای متفاوت از دولت های پیشین خود، در ابتدای راه به حقوق و مطالبات مردم توجه داشته و در پیش نویس "منشور حقوق شهروندی" فهرستی از تکالیف و ماموریت های دولت در قبال مردم را احصاء نموده است

ظريف را تكثير كنيم! /مهرداد خدير

 هر چند توافق هسته اي ايران و 6 قدرت جهاني در ژنو بر سر برنامه اتمي و با وعده كاهش تحريم ها ماهيت ديپلماتيك دارد و البته تبعات مثبت اقتصادي و اجتماعي بسياري نيز بر آن مترتب است اما مي تواند از منظري ديگر نيز تحليل شود و به حوزه هاي سياست داخلي و فرهنگي نيز تعميم يابد.

مذاکرات ژنو، تبلور قدرت ایران و دولت جدید در عرصه بین الملل

صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران روز دوشنبه در گفت و گو با شبکه ایران با اشاره به نتایج توافقات ژنو گفت: به نظر من جایگاه کشور ایران در اذهان بین المللی و در عرصه بین المللی با دستیابی به این توافق بطور چشمگیری افزایش پیدا کرد. چون کشور ایران به تنهایی در حال مذاکره با 6 کشور مطرح در سطح جهان بود یا مهم تر از همه جمهوری اسلامی ایران در حال مذاکره با مجموعه کشورهای غربی بود.

جزئیات توافق ایران و 1+5 در ژنو

پس از چهار روز مذاکره فشرده و سخت در ژنو، سرانجام کشورهای 1+5 حق غنی‌سازی در ایران را که سال‌ها مورد مخالفت برخی قدرت‌های جهانی به رهبری آمریکا بود، به رسمیت شناختند.

منافع جهان به پرونده هسته‌ای ایران گره خورده است/ تعبیر کدخدا درباره آمریکا درست نیست

بین الملل > خاورمیانه - مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه می گوید: چالش مهمی که دولت قبلی ایجاد کرد این بود که مسئله هسته ای را (در سیاست داخلی و خارجی) از انگاره خود خارج کرد و امروز برگرداندن آن به جایگاه اولیه هزینه دارد.