خانواده وسلامت

شیر دادن نامناسب به نوزاد و خطر عفونت گوش میانی

عفونت‌های گوش میانی مهم‌ترین عامل کم‌شنوایی در کودکان است که یکی از دلایل آن وضعیت نامناسب موقع شیر خوردن است؛ بهتر است سر نوزاد موقع شیر خوردن بالاتر از بدن او باشد تا شیر وارد شیپور استاش نشود.

رژیم های غذایی پاکسازی بدن

در صورت احساس دل درد و نفخ می توانید همراه آش، کمی عسل و زیره میل کنید و در صورت احساس گرسنگی و ضعف، هر چند روز یک بار می توانید یک عدد زرده تخم مرغ نیم عسلی هم همراه آش میل کنید.

چگونه از زالی کودکمان پیشگیری کنیم؟

داشتن کودکی با موهای سفید شاید بیشتر شبیه شوخی باشد که در فیلم‌ها دیده باشیم اما جالب است بدانید بیماری زال باعث این پدیده می‌شود.

چگونه گرگرفتگی دوران بارداری را کاهش دهیم؟

گرگرفتگی یک عارضه غیرطبیعی نیست و نباید نگران باشید.

مصرف چه ویتامین هایی در دوران بارداری ضروری است؟

مصرف اسید فولیک را پیش از بارداری باید شروع کرده و در 12 هفته اول بارداری باید مصرف آن را ادامه دهید.

حاملگی پوچ چیست؟

یک جراح و متخصص زنان تاکید کرد: بسیاری از زنانی که تخمک پوچ داشته‌اند بعدها بارداری موفق را تجربه می‌کنند. در صورتی‌ که زنی دچار سقط‌های متوالی متعدد باشد، باید برای شناسایی هر‌ نوع علت زمینه‌ای تحت بررسی قرار گیرد.

بایدها ونبایدهای حمام‌کردن زنان باردار

حمام کردن برای زن باردار و جنینش مفید است اما به‌شرط اینکه اعتدال را رعایت کند. حمام برای روحیه زنان باردار بسیار مؤثر است ولی زنان باردار به این نکته توجه کنند که نباید به حمام عادت کنند.

افزایش خطر سقط جنین با مواد موجود در محصولات بهداشتی

تحقیقات محققان چینی نشان داده که مواد شیمیایی موجود در محصولات بهداشتی شخصی مثل صابون، شامپو و حتی بسته‌بندی مواد غذایی با افزایش خطر سقط‌ جنین ارتباط دارد.

فواید ذرت بوداده

دانشمندان به تازگی کشف کردند که ذرت بوداده حاوی مقدار زیادی آنتی اکسید است که بدن را در برابر تومورهای سرطانی، التهاب، بیماری های قلبی و عروقی حفظ می کند.

در رژیم لاغری گروه نان را از برنامه خود حذف نکنید

کارشناسان تغذیه بر این باورند افرادی که به دنبال کاهش وزن و لاغر شدن هستند به هیچ وجه نباید گروه نان را از برنامه غذایی خود حذف کنند زیرا با حذف این مواد دچار سوء تغذیه می‌شوند.

خواب کافی از ریزش مو جلوگیری می‌کند

یک متخصص طب سنتی گفت: استراحت کوتاه بعد از غذا, ورزش کافی, نداشتن استرش و آرامش روانی وخواب کافی برای رفع ریزش مو بسیار مفید است.

هسته زغال اخته قرص آرام بخش

اگر از افسردگی یا اضطراب رنج می برید، اگر دچار استرس یا بی خوابی هستید، اگر دچار ناراحتی عصبی یا سایر بیماری های مربوطه هستید، اگر دچار وزوز گوش می باشید، با این روش طبیعی بطور معجزه آسایی مشکلاتتان برطرف خواهد شد بدون اینکه برخلاف داروهای شیمیایی عارضه جانبی برایتان به همراه داشته باشد.