خانواده وسلامت

کشف پروتئین جدیدی که سلامت روده را تضمین می کند

گروهی از محققان ژاپنی در پژوهش های خود، نقش یک پروتئین را در جلوگیری از بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو شناسایی کردند.

بجای قند و شکر چه چیزهایی مصرف کنیم ؟

معرف قند و دیگر مواد قندی اگر چه بسیار خوشایند می باشد اما در کنار آن لازم است که به مضرات آن توجه ویژه‌ای شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به تدریج مصرف مواد قندی پرخطر را جایگزین میوه‌های ارگانیک می‌کنید باید بدانید که آسیب‌ بزرگی را به سلامتی خود می زنید.

چه غذاهایی پوست شما را شفاف‌ می کند؟

مواد غذایی حاوی انواع املاح معدنی و ویتامین‌ها با کمک به ترمیم و مرطوب ساختن پوست و افزایش تولید کلاژن و اتصال عرضی در شفاف کردن پوست تاثیرگذار هستند. روزنامه دیلی‌میل در همین رابطه به معرفی برخی از مواد خوراکی پرداخته که به دلیلی برخورداری از ویژگی‌های بهبوددهنده سلامت پوست مصرف آنها توصیه می‌شود:

۲۷ هزار ایرانی نیازمند پیوند عضو هستند

رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، گفت: در ایران ۲۷ هزار بیمار نیازمند عضو وجود دارد که روزانه ۷ تا ۱۰ نفرشان به علت عدم وجود ارگان مناسب عضو پیوندی فوت می کنند.

ابتلا به صرع در ایران ۳ برابر اروپا است

رئیس انجمن صرع ایران گفت: بررسی های علمی نشان می دهد درحال حاضرحدود یک تا یک و نیم درصد مردم ایران صرع دارند که این آمارحاکی ازحدود سه برابربودن بیماران صرعی در کشور به نسبت اروپاست.

راهکارهایی برای براي تقويت مغز

بيشتر تحقيقات پژوهشگران نشان داده‌اند بهترين افزايش‌دهنده قدرت مغز، مطالعه و خواندن است. از روزنامه گرفته تا رمان، کتاب علمي و... خلاصه هر چه دستتان رسيد بخوانيد چون سوژه متن مهم نيست، کميت اهميت دارد!

ذهن فرزندانمان را آرام نگه داریم

اغلب می‌پنداریم فرزندی که خیلی به والدینش توجه دارد فرزندی نمونه و وفادار است ولی در واقع چنین نیست، وقتی فرزندی همیشه نگران پدر و مادرش است، خودش یک آسیب‌دیده واقعی است که مسئولیت این آسیب نیز والدین هستند.

اگر به تخم مرغ آلرژی دارید،‌ واکسن آنفولانزا تزریق نکنید

یک استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه واکسن، ابتلا به بیماری آنفولانزا را تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد، گفت: افرادی که به تخم مرغ آلرژی دارند،‌ واکسن آنفولانزا تزریق نکنند.

توانایی نقاشی کودک با هوش او در بزرگسالی رابطه دارد

تحقیقی جدید نشان می دهد توانایی یک خردسال در کشیدن تصویر یک بچه، با هوش او در سن ۱۴ سالگی ارتباط دارد.

تغذیه در اواخر و نیمه های شب باعث چاقی می شود

پژوهش های جدید نشان می دهد افرادی که در نیمه های شب از خواب بیدار شده و غذا می خورند، اضافه وزن بیشتری داشته و در امر کاهش وزن موفق نخواهند بود.

عرضه ۳۷ نمونه آب بسته بندی ممنوع شد

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: بر اساس ارزیابی جامع و کامل از ۳۱۱ نمونه از ۱۵۰ برند آب معدنی و آب آشامیدنی کشور ۳۷ نمونه مردود شدند.

ذخیره خون بندناف درمانی برای سرطانی‌ها

سرطان واژه‌ای است که با شنیدن آن تن هر کسی را به لرزه درمی‌آورد و آنقدر ناخوشایند است که برخی از به زبان آوردن آن هم امتناع می‌ورزند.