صنعت واقتصاد

تغییرات و جذابیت‌های قراردادهای جدید نفتی اعلام شد

عضو کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی با تشریح موانع قراردادهای کنونی صنعت نفت، تغییرات و جذابیت‌هایی را که باید در قراردادهای جدید اعمال شود را اعلام کرد

کاهش 12 درصدی تورم نقطه ای در سه ماه/نرخ تورم به زیر 40 درصد رسید

اقتصاد > اقتصاد کلان - نرخ تورم در فاصله حدود سه ماهی که از پایان کار دولت دهم می گذرد، 0.8 درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه 12 درصد کاهش یافته است.

رییس بانک مرکزی: نرخ دلار بازار آزاد در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد

اقتصاد > اقتصاد کلان - ولی الله سیف،رییس کل بانک مرکزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اعلام کردکه نرخ دلار بازار آزاد در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد.

بانک مرکزی میزبان کاندیدای جایزه نوبل اقتصاد سال 2013

اقتصاد > اقتصاد کلان - اقتصاددان برجسته ایرانی و کاندیدای دریافت جایزه نوبل اقتصاد در سال 2013 در بانک مرکزی سخنرانی خواهد کرد.

رستوران‌های بهشت

صرف غذا در مهمانی ،میل نمودن چیزی در فضاهای تفریحی ،صرف غذا در رستوران، و پذیرایی شدن توسط خدمتکاران و گاهی تنها غذا خوردن شکل‌های مختلفی است که موجب تنوع و لذت بیشتر از خوردن و آشامیدن می‌شود .برای همه‌ی این موارد مثال‌هایی از عالی‌ترین شکل اجرایی آن در مورد غذاهای بهشتی آمده است .

جلسه استیضاح‌کنندگان با نعمت‌زاده

طراح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین تکلیف استیضاح محمدرضا نعمت‌زاده پس از جلسه هفته‌ آینده استیضاح‌کنندگان با وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

فساد مالی در واردات انحصاری خودروهای سنگین/ ضرورت کاهش 25 درصدی تعرفه واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تعرفه واردات خودروهای کمتر از 2500 سی سی در سال آینده باید در حدود 20 درصد باشد از فساد مالی در واردات خودروهای سنگین توسط افراد خاص خبر داد.

شاخص‌های کلان به روایت مشاور اقتصادی روحانی

شرق: مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رییس‌جمهور یک‌بار دیگر در برنامه پایش حضور یافت و خبرساز شد. او یکشنبه‌شب در برنامه پایش نمودارهایی از وضعیت اقتصادی کشور ارایه کرد که نشان‌دهنده وضعیت شاخص‌های کلان مانند رشد اقتصادی، تورم، اشتغال و نقدینگی از سال‌های 1335 تاکنون بود.

بازگشت دلارهای خانگی به بازار

صاحبان دلارهای خانگی با پیش بینی کاهش تدریجی قیمت ارز و سکه در بازار و به حداقل رسیدن امکان کسب سود، ارزهای خود را برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر راهی بازار می‌کنند.

واقعی شدن قیمت‌های "مسکن" تا چند ماه آینده

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه طرح مسکن اجتماعی از سوی وزیر راه وشهرسازی تأثیرگذار بر بازار مسکن است گفت: ایجاد هر طرح و ایده برای ساماندهی بازار مسکن اثرگذار و رونق بخش بازار داخلی مسکن است