صنعت واقتصاد

33 درصد عدم تحقق برنامه اشتغال دولت دهم در سال 91

گروه اقتصادي| درتشريح وضعيت اشتغال در ايران، گفته‌هاي وزيركار كافي است؛ آنجا كه او گفت آمار و ارقام دقيقي از ميزان بيكاري ندارد، چرا كه پايه‌هاي آماري در كشور بر هم خورده است. براي دريافت بهتر وضعيت اين حوزه نگاهي به هشدارهاي علي طيب‌نيا، وزير امور اقتصادي و دارايي هم گوياست كه موضوع بيكاري و چالش كارجويان در ايران ناشي از عدم تعادل در عرضه و تقاضاي نيروي كار است وجمعيت انبوه آماده كار كه در حدود پنج ميليون نفر هستند، نيازمند كار مناسبند.

قائم مقام وزیر نیرو در کنفرانس بین المللی صنعت برق:شبکه برق ایران قوی‌ترین شبکه در خاورمیانه است/رشد 27 درصدی صادرات برق

قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر این‌که ایران تنها سازنده واحدهای نیروگاهی در خاورمیانه است گفت: شبکه برق کشور بزرگترین و قوی‌ترین شبکه برق درخاورمیانه محسوب می‌شود و متخصص‌ترین نیروی انسانی منطقه را دراختیار دارد.

تأیید برداشت غیر قانونی 27 هزار میلیارد تومانی دولت گذشته

 
وزیر نفت دولت احمدی نژاد با اشاره به برداشت غیرقانونی 27 هزار میلیارد تومانی از منابع مالی شرکت‌های ملی گاز و پالایش و پخش برای تأمین نقدینگی یارانه هدفمندی گفت: علت اصلی برکناری من مقاومت در برابر همین موضوع بود

آيا افزايش مجدد قيمت‌ها حتمي است؟ / محاسبه خودرو با "ارز آزاد" يا "ارز مبادله‌اي"!

با محاسبه ارز آزاد به جاي ارز مبادله‌اي و احتمال اعمال تورم 6 ماهه و اصلاح قيمت‌های پايه در قيمت گذاري، قطعا اظهارات وزير صنعت و خودروسازان عملی شده و خودرو افزايش مجدد قيمت را تجربه خواهد كرد.

پاسخ وزیر اقتصاد دولت دهم به ادعای خالی بودن خزانه

موجودی خزانه در انتهای دولت دهم 1623 میلیارد تومان/ بیش از 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی داریم/ 100 میلیارد دلار ذخایر طلای کشور/حفظ دستاوردهای دولت قبل کار هر کسی نیست

لیلاز:قول می دهم از بهار93 شاهد رشد اقتصادی باشیم

گفت‌وگو های سعید لیلاز معمولا پر از انتقاد‌ است که حتی گاهی به نظر خود دکتر لیلاز هم گاهی تند است. با این این کارشناس اقتصادی نیمه پر لیوان سیاست‌های آینده اقتصادی دولت جدید را می‌بینید و ابراز امیدواری می‌کند که دیپلماسی دولت جدید بتواند برای اجرای برنامه‌های بلند‌مدت اقتصادی زمان لازم را فراهم کند و در آینده نه چندان دور شاهد آنچه «انفجار اقتصادی مثبت» می‌خواند باشیم.

عیدی امسال کارمندان دولت ۴۰۲۵۰۰ تومان؛ جزئیات ضوابط مالی بودجه ۹۳

بر اساس ضوابط مالی بودجه ۹۳ که معاون برنامه‌ریزی ابلاغ کرد، دستگاه‌های دولتی باید مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه ۹۳ معادل بودجه سال ۹۲ منظور کنند و مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز/ بازگشت به شرایط مطلوب

رییس کل بانک مرکزی در اجلاس روسای کل بانک‌های مرکزی گروه 24 ضمن تاکید بر اولویت‌های بانک مرکزی جهت برقراری نظام ارزی شناور مدیریت شده و ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز ، سیاست اصلی بانک مرکزی را بازگشت به شرایط مطلوب اعلام کرد.

آیا پس از تغییر رئیس بانک، اشرافی گرای در شرکت پتروشیمی پایان می رسد؟ + عکس

مشخص نیست، زمانی که طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی، از اتومبیل پژو و یا همتی مدیرعامل جدید بانک ملی و حتی حیدری مدیرعامل پیشین این بانک، از اتومبیل مگان استفاده می نمایند چرا مدیرعامل فعلی این شرکت تحت پوشش بانک با وارد کردن یک دستگاه لندکروز چند صد میلیونی از کشور امارات، این اتومبیل اشرافی در میان شهر به رفت و آمد مشغول است؟