صنعت واقتصاد

رابطه‌بازی در واگذاری طرح‌های کلان ملی ممنوع!

دانش > فناوری - معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دبیر شورای عالی عتف با اشاره به سهم ناچیز «دو درصدی» فناوری از کل بودجه آموزش‌ عالی کشور، این رقم را شگفت‌آور خواند و ابراز تأسف کرد.

قیمت خودروهای وارداتی کاهش می‌یابد

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: با توجه به توافقنامه هسته‌ای و کاهش نرخ ارز، قیمت خودروهای وارداتی نیز کاهش خواهد یافت.

قاضی مدیرخراسانی: حضور «محمود احمدی‌نژاد» در دادگاه الزامی است

قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده محمود احمدی‌نژاد تاکید کرد که به دلیل اینکه پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، حضور متهم در دادگاه الزامی است.

حرکت‌های مدبرانه 100 روزه

شاهین شایان‌آرانی . کارشناس ارشد بازار‌های مالی بین‌المللی

دو راهی دولت در بازار مسکن/رشد 87 درصدی قیمت مصالح ساختمانی بعد از هدفمندی

اقتصاد > مسکن - مقایسه قیمت مصالح پرمصرف ساختمانی نشان می دهد، طی نیمه دوم سال 89 تا نیمه نخست سال 92 قیمت این کالاها به طور متوسط 87 درصد افزایش پیدا کرده است.

کناره‌گیری وزارت صنعت و تجارت از تنظیم بازار/وزارت کشاورزی هم قبول مسوولیت نمی‌کند

در حالی که چندی پیش از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد که قیمت‌گذاری کالاهای اساسی از شکل دستوری آن خارج شده‌ است، با مطرح‌کردن طرح انتزاع در ادامه‌ی این تصمیم این‌طور به نظر می‌رسد که این وزارتخانه دیگر تمایلی برای تنظیم بازار‌ کالاهای اساسی ندارد.

قیمت برق بدون هماهنگی با دولت افزایش نمی‌یابد

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه این وزارتخانه هیچ گونه قصدی برای افزایش قیمت برق بدون هماهنگی با دولت ندارد، تصریح کرد: در صورت تامین مابه التفاوت بهای تمام شده و قیمت‌های تکلیفی نیازی به افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیست

بدهی هنگفت ۲۱ هزار میلیاردی وزارت نیرو

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت که این وزارتخانه 21 هزار میلیارد تومان بدهی دارد که 16 هزار میلیارد تومان آن مربوط به برق و مابقی متعلق به بخش آب و آبفا است.

33 درصد عدم تحقق برنامه اشتغال دولت دهم در سال 91

گروه اقتصادي| درتشريح وضعيت اشتغال در ايران، گفته‌هاي وزيركار كافي است؛ آنجا كه او گفت آمار و ارقام دقيقي از ميزان بيكاري ندارد، چرا كه پايه‌هاي آماري در كشور بر هم خورده است. براي دريافت بهتر وضعيت اين حوزه نگاهي به هشدارهاي علي طيب‌نيا، وزير امور اقتصادي و دارايي هم گوياست كه موضوع بيكاري و چالش كارجويان در ايران ناشي از عدم تعادل در عرضه و تقاضاي نيروي كار است وجمعيت انبوه آماده كار كه در حدود پنج ميليون نفر هستند، نيازمند كار مناسبند.