اجتماعی

گسترش گردو غبار به دلیل خشک شدن تالاب‌هااست

عضو کمیسیون انرژی گفت: با خشک شدن تالاب‌های هورالعظیم و گسترش شوره‌زارها این مناطق تبدیل به کانون‌هایی برای گرد وغبار شده است.

میزان روان آب های موجود کشور نصف شد

میزان روان آب های موجود کشور در ۶ حوضه اصلی آبریز نسبت به میانگین بلندمدت ۵۳ درصد کاهش یافت که این کاهش در حوضه هامون در شرق کشور به میزان ۸۰ درصد بوده است.

ثبت‌نام برای زیارت اربعین از فردا آغاز می شود

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت‌نام برای زیارت اربعین و حضور در پیاده روی از فردا خبر داد و گفت: متقاضیان باید در سامانه سماح ثبت نام کنند و گذرنامه معتبر نیز داشته باشند.

کتاب‌های درسی از فردا توزیع می شود

سرپرست اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از توزیع کتاب‌های درسی از 18 شهریور در تهران و البرز و از 15 شهریور در سایر استان‌ها خبر داد.

برای حفظ زندگی مشترک خود رازدار باشید

شاید وقتی همسر شما طبق میلتان رفتار نمی کند و یا رفتار و کردار خود شما را عصبانی می کند، به درددل کردن با دوستان نیاز پیدا کنید. البته کمی غر زدن یا گلایه اشکالی ندارد، ولی مراقب باشید...

آدم های به شدت احساساتی چه نشانه هایی دارند؟

گاهی فکر می کنید احساسات شما واقعا ملموس هستند، چون هرچیزی می تواند احساسات شما را تحریک کند؛ از متنی در یک کتاب گرفته تا یک صحنه ساده در یک فیلم سینمایی و حتی چند خط از ترانه ای که اتفاقی از ضبط ماشین کناری شنیده اید.

تازه‌ترین آمارها از تولد و طلاق

بر اساس آمارهای موجود در پنج ماهه اول امسال ۶۵۷ هزار و ۲ مورد ولادت و۶۹ هزار و ۱۸۲ مورد طلاق به ثبت رسیده که آمار ولادت ۴.۸ درصد افزایش و طلاق نیز ۱۱.۵ درصد افزایش داشته است.

مجلس بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌ها را ممنوع کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده ۹۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌ها را تصویب کردند.

۷۰ درصد مشمولان امریه باید به مناطق محروم اعزام شوند

مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و مسوول هماهنگی امور مشمولین اعلام کرد: ۷۰درصد مشمولان امریه باید به مناطق محروم یا روستایی براساس قانون اعزام شوند.

لرزش زمین در تهران به خاطر زلزله فیروزکوه بود

لرزش زمین در تهران که لحظاتی پیش در شرق و بخش‌های دیگری از شهر تهران حس شد، به خاطر زلزله فیروزکوه بوده است.

نتایج کارشناسی ارشد94 دهه اول شهریور اعلام می شود

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 94 در دهه اول شهریورماه خبر داد.

درمان پف چشم

رطرف کردن گودی و پف‌های زیر چشم و اطراف ناحیه چشم به راحتی امکان پذیر است.