اجتماعی

160 هزار طلاق در سال گذشته ثبت شد

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مشاور وزیر ارشاد در امور جوانان و خانواده با بیان این که در حال حاضر 11.5 میلیون جوان زیر 35 سال کشورمان در سن ازدواج قرار دارند گفت: در سال گذشته تنها 800 هزار مورد ازدواج در کشور اتفاق افتاده است.

موبوفوبیا چیست؟

این روزها تلفن همراه پاره تن بسیاری از ماست. عضوی که نه تنها جداشدنی بلکه دور شدنی هم نیست. وسیله ای کوچک که تمام جنبه های زندگی ما را در بر می گیرد. تحقیقات نشان می دهد که حدود ۸۷ درصد از جمعیت کل جهان از این وسیله ارتباطی استفاده می کنند. این وسیله ارتباطی این روزها ناقل بیماری خطرناکی است.

حال مصدومان حادثه مکه خوب است

وزير بهداشت با بيان اينکه حال مصدومان ايرانی حادثه روز گذشته مکه خوب است، گفت: نيازی به انتقال اين افراد به کشور برای ادامه مداوا نيست و می توانند اعمال حج شان را در سلامت کامل انجام دهند.

اسامی مجروحان ایرانی طوفان مکه اعلام شد

به گزارش سایت تحلیلی خبری گزارشگر،سازمان حج و زیارت پس از احراز هویت مجروحان ایرانی حادثه سقوط مرگبار جرثقیل در مسجدالحرام، اسامی آنها را اعلام کرد.

تعداد کشته‌های حادثه ی مکه به 107 نفر رسید

به گزارش سایت تحلیلی خبری گزارشگر،پس از آخرین آمارگیری، تعداد کشته‌های حادثه سقوط جرثقیل در مکه به 107 نفر افزایش پیدا کرد.

نتایج آزمون ارشد آزاد 94 اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد 94 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

نتایج کنکور 94 اعلام شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون سراسری سال 94 خبر داد.

علایم سیاه‌سرفه و درمان آن

پایان تابستان و شروع پاییز با آلرژی و سیاه‌سرفه همراه است. سرفه، خس خس سینه، تنگی نفس جزو علائم آلرژی است. همچنین قرار گرفتن در معرض باد کولر و مصرف مواد غذایی مانند سس‌ها و فست‌فودها علائم تنفسی مبتلایان را تشدید می‌کند.

بی‌اشتهایی عصبی و عوارض آن در دختران

یک فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان با بیان اینکه اختلال بی‌اشتهایی عصبی میان نوجوانان می‌تواند از عوامل بروز ناباروری باشد، تاکید کرد: ابتلا به اختلال بی‌اشتهایی عصبی منجر به کاهش 5 تا 18 درصدی وزن و توان بدن می‌شود و تمام اعضای بدن و سیستم‌های حیاتی را با مشکل مواجه می‌کند.

یارانه 16 هزار نفر از معترضین برقرار شد

قائم مقام وزیر تعاون با قانونی دانستن اقدام وزارت کار برای شناسایی گروههای پردرآمد از برقراری یارانه بیش از 16 هزار نفر از معترضین به حذف یارانه خبر داد.

تخلفات رانندگی از 20 شهریور پیامک می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: از 20 شهریور در صورت ارتکاب تخلف از جانب راننده، پیامکی برای مالک خودرو ارسال می‌شود.

چگونه کودک کلاس اولی خود را به مدرسه علاقمند کنیم؟

والدین باید برای فرزند خویش محیط مدرسه را به شکل ساده تعریف نمایند. یعنی دلیل حضور آنان در محیط مدرسه را توضیح دهند و انتظارهایی که در رابطه معلم و شاگردی از آن‌ها می‌رود را بیان نمایند.